سلام
بعضی از دوستان که میان فروم ثبت نام میکنن آموزشها رو بطور کامل نمیخونن و زمانی که چاره این ندارن من بهشون میگم قسمت فایروال رو دقیق بخونید که بعد از خوندن آموزش مشکلشون حل میشه البته این قسمتی از آموزش کاملی هم که در پست مشکلات sxe دادم اما اینبار من در اینجا آنتی ویروس رو هم که خودش یک فایروال به حساب میاد به همراه توضیح درباره پچ سازگاری بازی با ویندوزهای جدید رو هم براتون قرار دادم.
مراحل زیر رو دنبال کنید:
آیا آنتی ویروس خود را غیر فعال کرده ‏اید؟
ممکن است آنتی ویروس بعضی از فایلهای کلیدی را پاک کند برای همین آن را غیر فعال کنید.
آیا تنظیمات لازم ویندوز برای جلوگیری از بلاک نشدن نرم افزارها را انجام داده اید؟
وقتی وارد بازی میشدید بازی Minimize میشد و یه پنجره باز میشده که شما اونو تأیید میکردید و دیگه نمیتونستید وارد بازی بشید یا بعداً نمیتونستید وارد بازی بشید که فرقی هم نمیکنه شما بلاک شدید تنظیمات زیر رو اجام بدید و اگر نشد تنظیمات بعدی رو.
در ویندوز xp به قسمت control panel برید و وارد firewall و update ویندوز بشید و اونها رو off کنید ، اما در ویندوز 7 و 8 شما باید به قسمت control panel برید و در قسمت View by آن را روی Larg icons و یا Small icons تنظیم کنید Windows firewall و Windows update رو off کنید.
حالا اگر این تنظیمات رو انجام ندادید و بلاک شدید باید مانند مثال زیر عمل کنید:
بطور مثال : در ویندوز 7 وارد قسمت firewall بشید و بعد وارد قسمت
Allow a program or feature through Windows Firewall
بشید و بر روی Change settings کلیک کنید در اینجا مشاهده میکنید که چه نرم افزارهایی بلاک شده اند تیک هر سه ردیف آنها را بردارید تا رفع بلوک شوند اگر نشد بر روی هر گزینه کلیک کنید و بر روی Remove پایین همان صفحه کلیک کنید تا تیکها را بردارد و در پایان ok کنید تا اطلاعات ذخیره شود.
در قسمت FireWall گزینه Advanced Settings رو انتخاب کنید ، در پنجره باز شده برو روی Windows FireWall Properties که در کادر وسط قرار داره کلیک کنید و FireWall State رو Off کنید.

اگر تمام اینکارها را انجام دادید windows را restart کنید در صورتی که نتوانستید وارد بازی شوید یک پچ دیگر نصب کنید.
در ویندوز 8 شما باید یک پچ رو به بازی یا اگر قبلاً از پچ استفاده کردید به پچ قبلی اضافه کنید.


نکته مهم : زمانی که ویندوز جدیدی میاد پچ جدید هم برای هر نرم افزار یا بازی میاد که یا بر روی کل اون اعمال میشه یا بصورت پچ هست که برای بازی کانتر هم همواره پچهای جدید و سازگار با ویندوز جدید ساخته میشه تا مشکلات شما رو برطرف کنه.

موفق باشید.